R&D Specialista - asistenční a komfortní systémy

Obor: Elektrotechnika
Lokalita: Mladá Boleslav, Česko
Druh úvazku: Plný úvazek
Požadované vzdělání: Bc.
Zveřejněno: 8. 1. 2021

Elektrické a elektronické systémy v automobilech hrají stále důležitější roli. Starají se o naše pohodlí i bezpečnost a bez jejich existence bychom si dnešní jízdu autem uměli jen stěží představit. Jejich vývoj a stálá inovace jsou zásadními faktory úspěchu každého výrobce automobilů.

Staň se součástí stabilní nadnárodní společnosti v rámci koncernu Volkswagen s 20 letou tradicí. Získej zajímavou práci v rostoucím oboru a buď v centru vývoje nových automobilových technologií, které budou zaváděny do automobilů během příštích 5 let. Jsme skvělý tým přátelských kolegů, kteří jsou odborníci v tom, co dělají, sdílejí své znalosti a vzájemně se podporují.

Popis pozice

Elektrické a elektronické systémy v automobilech hrají stále důležitější roli. Starají se o naše pohodlí i bezpečnost a bez jejich existence bychom si dnešní jízdu autem uměli jen stěží představit. Jejich vývoj a stálá inovace jsou zásadními faktory úspěchu každého výrobce automobilů. Jsme 100%ním členem skupiny Volkswagen a jsme důležitou součástí těchto aktivit.

Co hledáme

Co očekáváme od Tebe
  • Minimálně SŠ vzdělání v oblasti elektroniky, IT případně dopravních systémů (vhodné i pro absolventy)
  • Zájem o asistenční případně komfortní systémy vozu
  • Znalost anglického jazyka nebo německého jazyka (schopnost komunikace, číst technickou dokumentaci)
  • Výrazné komunikační a prezentační schopnosti
  • Vysokou samostatnost a iniciativu v jednání
  • Ochotu k zahraničním cestám
  • Pečlivost
Výhodu pro Tebe bude
Znalost elektroniky motorových vozidel

Co nabízíme

Co Tě čeká
Skupina Volkswagen využívá tzv. modulární vývoj, díky kterému je možné použít stejné elektronické systémy přes více vozů. V Digiteq Automotive jsme zodpovědní za moduly i jednotlivé funkce asistenčních a komfortních systémů. Zajišťujeme vývojové činnosti od koncepčního návrhu až po uvolnění do sériové výroby.
Do tohoto neustále se rozšiřujícího týmů hledáme kolegy, kteří se budou aktivně podílet na komunikaci mezi všemi partnery a budou zodpovědní za nasazení konkrétní funkce v daném projektu. Pokud Tě oslovují témata autonomního řízení a další pokročilé systémy, nyní je vhodná doba nastoupit do rozjetého vlaku a podílet se na vytváření budoucnosti automobilů. Spolupráce v týmu je klíčová, neboť Tvojí hlavní rolí bude koordinovat tok informací mezi jednotlivými stranami v rámci koncernu i mimo něj. Rovněž budeš mít přímou možnost ovlivnit chování jednotlivých elektronických systémů v automobilech koncernu VWG.
Na starost budete mít projekty z oblasti asistenčních a komfortních systémů řidiče, pilotovaná jízda, autonomní systémy:
  • Vedení projektu - odpovědnost za funkci nebo díl - řídící jednotku, která danou funkci zajišťuje
  • Vývoj tzv. aplikací – tj. konkrétní nastavení systému pro danou třídu nebo model vozu
  • Zadání funkčních zkoušek a jejich vyhodnocení
  • Příprava datových sad pro správné nastavení řídicí elektroniky
  • Návrh zasíťování řídicí jednotky pro elektronické platformy vozu
  • Účast na koncernových poradách jednotlivých týmů zodpovědných za vývoj
  • Tvorbu technických specifikací

Benefity

Co nabízíme
  • Příležitost k získání specializace v oboru
  • Zkrácenou pracovní dobu 37,5 hodiny týdně
  • Flexibilní pracovní dobu – pevná část dne: pondělí - pátek v čase 9:00 – 14:00
  • Možnost si volno napracovat – až 3 dny pracovního volna, které si můžete do 3 měsíců napracovat
  • Sick days
  • Jazykové kurzy přímo na pracovišti
  • Firmou hrazená školení rozšiřující Vaši specializaci a softskills
  • Možnost pořídit si každý rok zbrusu nový vůz od 3 100,- měsíčně
  • Řadu neformálních akcí – týmová setkání všeho druhu, sportovní aktivity, účast v soutěži „Do práce na kole“
  • Systém Cafeterie – nákup za nasbírané kredity v oblastech zdraví, kultury, sportu …
  • Finanční odměnu za doporučení kamaráda do společnosti

A další z řady benefitů...