PřihlášeníPro společnostien
Přihlášení Pro společnosti

CHCEŠ SE STÁT JEDNÍM Z NÁS?

29. 3. 2018

Jsme studentská organizace působící na vysokých školách v České republice. Naším hlavním posláním je bořit předsudky a objevovat nové kultury. Toho se snažíme dosáhnout skrze získávání zahraničních stáží pro studenty technických oborů. IAESTE Czech Republic každoročně vysílá studenty do celého světa, přesněji do 85 zemí světa. V České republice působíme celkem na 8 univerzitách, převážně na technických školách, a naši členskou základnu tvoří přibližně 150 studentů.

IAESTE je skoro všechno. Rodina, přátelé, zkušenosti i zábava. Když jsem poprvé slyšel o IAESTE, myslel jsem si, že se jedná o další tuctovou organizaci. Ale realita byla ve skutečnosti úplně jiná než očekávání. Poznal jsem skvělé, nové kamarády, získal nové zážitky a nabyl mnoho zkušeností.

Náš rok vypadá následovně. Naše sezóna začíná ještě před začátkem akademického roku. Na konci prázdnin plánujeme, co bychom mohli udělat v novém semestru a zhodnocujeme ten minulý. Nejdůležitější věc, kterou plánujeme mezi prvními, je nábor nových členů. Je to regenerace centra, poznání nových lidí, nová krev a také nová možnost něco dokázat. Do nového semestru se zároveň plánují různé interní akce, malá školení, návštěvy divadla, společná neformální setkání, bowling a podobně.

V průběhu roku také jezdíme na české i zahraniční konference. Ta (pro nás) nejznámější - CEC (Central European Convention) - se naposledy konala v Rakousku, následující proběhne v Polsku. Ve zkratce jde o vzdělávací víkend plný workshopů a přednášek, který je spojen s poznáváním nových lidí z celé Evropy. Jde o jednu z nejlepších mezinárodních akcí, které IAESTE pořádá. V rámci České republiky pak jezdíme například na Národní Teambuilding, Akademii Národního centra či Senát.

Teambuilding se pořádá pro všechny IAESŤáky z celé ČR. Letos se opravdu povedl, soutěžili jsme v týmech, hráli všelijaké hry a náramně jsme si to užili. Akademie je spíše vzdělávací akcí. Noví členové se v rámci ní dozví, jak celé IAESTE funguje na té lokální, národní i mezinárodní úrovni. Senát se koná třikrát za rok, naše poslední proběhly například v Praze, Liberci nebo Pardubicích.